c

Kocaman taş kütlelerinin aldığı son biçim,geçirdiği aşamalar, üretimi sırasında istediği emek bizi etkiliyor. Verdiğiniz emeğe karşılık veriyor ... MERMER diye, sert diye, ağir diye hoyrat davranırsan ansızın kırılıp , göründüğü gibi olmadığını hatırlatıyor.Bu bizim mermerle yol arkadaşlığımız, duygusal bağımız.

Mermer bizim için sadece doğadan çıkan bir taş değildir, anlam taşır. Elinize aldığınız anda bile yüzlerce yılın hikâyesini barındırır dokusunda, renginde. Zaten bir hikâyesi vardır size ulaştığı ana kadar. Biz, bizimle buluştuktan sonra kendi yorumumuzu katar, hikâyesine devam etmesi için sevdasına düşmüş alıcısıyla buluştururuz.

Müslümanlıkta sanatın ilerlemesini sağlayan başlıca mekânlar cami ve mescitlerdir. Bu binaların yapımında kullanılan malzeme, malzemenin üzerindeki ince işçilik ve göz nuru, o zamanki teknoloji ile nasıl yapıldığını bize düşündüren ihtişamlı yapılar, günümüzde bile hayranlık uyandırmaktadır.

Klasik mermer her zaman samimiyete ve ustalığa inandı. Babanın emekli olup, oğula devrettiği bir ocak, sektöründeki pek çok ustanın çıraklık devresini yaşadığı bir okul oldu.

Yıllar geçtikçe teknolojinin desteğini almaktan da kaçınmayan firmamız gerekli yatırımları yaptı. Bünyesinde tecrübeli ustalarının yanı sıra mimar, mühendis, teknikerlerden oluşan ekipleriyle de hizmet veren profesyonel bir yapıya kavuştu. Günümüzde proje desteği verebilen, eş zamanlı olarak onlarca projeyi operasyonel, üretim, imalat ve montaj olarak yürütebilen kurumsal bir firma haline geldi. Mermerin güven dolu ve büyülü yapısına olan inancımızı koruyarak yola devam ederken, en büyük hedefimiz; iddiası olan, fark yaratan projelere imza atmaktır.

Enüstkat Interactive Logo