Titiz, yenilikçi, geleneklerine bağlı bir mermer ustasıydı Necati Cebeci… Mermere aşkla, sabırla, zevkle kültürümüzün zengin motiflerini kazıdı yıllarca. Yurt içinde ve dışında bilinen bütün güzel camilerde gerçekleştirdiği mermer çalışmalarıyla ebediyete intikal etti. İnsanlar o bembeyaz mermerlerin dantel zarafeti içinde huşuyla ibadet etmeye devam ediyor.

Necati Cebeci’nin 1972’de kurduğu şirketi bugün evlatları Güler, Gülizar ve Gönül Cebeci yönetiyor.

Alemdağ’da açık ve kapalı alanlarıyla toplam 10.000 m²’nin üzerinde 30.000 m²/yıl kapasiteyle faaliyet gösteren Klasik Mermer aynı anda 15 caminin mermer ünitelerini hayata geçirebilecek organizasyona sahiptir. El işçiliği geleneğini yücelten özgün modelleri, anahtar teslim projeleriyle bugün en hızlı, en kaliteli ve en şık ürünleri yaratmak için kendisiyle yarışmaktadır.

MERMER ELİNİZE ALDIĞINIZ ANDA BİLE YÜZLERCE YILIN HİKAYESİNİ BARINDIRIR DOKUSUNDA, RENGİNDE...

Kocaman taş kütlelerin aldığı son biçim, geçirdiği aşamalar, üretimi sırasında istediği emek bizi etkiliyor. Verdiğimiz emeğe karşılık veriyor. Mermer diye sert, diye ağır diye hoyrat davranırsan ansızın kırılıp, göründüğü gibi olmadığını hatırlatıyor. Bu bizim mermerle yol arkadaşlığımız, duygusal bağımız.

Mermer bizim için sadece doğadan çıkan bir taş değildir, anlam taşır. Zaten bir hikayesi vardır size ulaştığı ana kadar. Biz, bizimle buluştuktan sonra kendi yorumumuzu katar, hikayesine devam etmesi için sevdasına düşmüş alıcısıyla buluştururuz.

Klasik Mermer her zaman samimiyete ve ustalığa inandı. Babanın emekli olup, oğula devrettiği bir ocak, sektöründeki pek çok ustanın çıraklık devresini yaşadığı bir okul oldu.

Yıllar geçtikçe teknolojinin desteğini almaktan da kaçınmayan firmamız gerekli yatırımları yaptı. Bünyesinde tecrübeli ustalarının yanı sıra mimar, mühendis, teknikerlerden oluşan ekipleriyle de hizmet veren profesyonel bir yapıya kavuştu.

Günümüzde proje desteği verebilen, eş zamanlı olarak onlarca onlarca projeyi operasyonel, üretim, imalat ve montaj olarak yürütebilen kurumsal bir firma haline geldi. Mermerin güven dolu ve büyülü yapısına olan inancımızı koruyarak yola devam ederken, en büyük hedefimiz; iddiası olan, fark yaratan projelere imza atmaktır.

50+
YILLIK TECRÜBE…