DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜNDE 40 YIL
Gönül Erkurt: "Yaptığımız işlerden kişisel olarak memnun olmak; kalitesinden, işçiliğinden, uygulamanın tam ve eksiksiz olmasını sağlamak ve bunun sonucunda da müşteri memnuniyetini sağlamak başlıca misyonumuzdur."

Kırk yıldır doğal taş sektöründe var olan bir firmayız. Babamız Necati Cebeci’den ikinci kuşak olarak devraldık. Ürün ve proje yelpazemizi genişleterek, yenileyerek devam ediyoruz. Yetişmiş eleman ve geniş makine parkurumuzla, bünyemizde barındırdığımız taş ustalarıyla 10 dönüm arazi içinde açık ve kapalı alanlarımız bulunmakta olup, fabrikamıza blok olarak giren mermeri projesine uygun olarak mamul hale getiriyoruz.

Yaptığımız işlerden kişisel olarak memnun olmak; kalitesinden, işçiliğinden, uygulamanın tam ve eksiksiz olmasını sağlamak ve bunun sonucunda da müşteri memnuniyetini sağlamak başlıca misyonumuzdur.

Cami donanımında, doğal taş ile yapılan bütün ürünleri A’dan Z’ye yapıyoruz. Mihrap, minber, kürsü, müezzin mahfili, mahfil katı kafesleri, fil ayağı, duvar kaplamaları, yer döşemeleri, sütunlar, taçlı kapı veya tahliye kapıları, yağmur olukları, abdesthane ve şadırvan, sebil ve çeşme gibi üniteler Türk, Osmanlı ve Selçuklu motifleri ile bezeli olarak, tamamı masif ve yüzde yüz el işçiliği ile üretilmektedir.

Bununla beraber otel ve hastane, alışveriş merkezi ve ofis, özel ev ve villalarda da proje işlerimiz vardır. S.P.A ve Türk hamamı ünitelerimizde, her proje için mimarımız tarafından özel olarak tasarlanmakta olup, kendisini tekrar etmeyen modeller ve bezemeler ile fark yaratıyoruz. Anahtar teslimi yaptığımız işlerde, birlikte çalıştığımız mimarlık ofisleri ile yarattığımız sinerjiden çok özel işler çıkmaktadır.

Klasik Mermer olarak yurtiçi ve yurt dışında hali hazırda şantiyelerimiz devam etmektedir. Biz; kaba inşaatı bitmiş yapıları giydiriyor, süslüyor, beziyor, ruh ve renk katmaya çalışıyoruz.

Klasik Mermer’in kırk yıllık tecrübesi, özellikle cami ünitelerinde camia içinde çok özel bir yere sahiptir. Yapıp teslim ettiğimiz camileri gören ilgililer, müşteri portföyümüzün büyük bölümünü oluşturur.

Dolayısıyla şu an İstanbul, Gaziantep, Yozgat, Adapazarı, İzmit, Düzce, Almanya – Kehl ve Neckersulm, Fransa – Paris ve Nancy şehirlerinde şantiye ya da proje olarak devam eden işlerimiz var.

Bizim için en önemli nokta elbette ki kalite. Mermer doğal bir taş olduğundan rengindeki uyumu yakalamak için, blok mermeri kestiğinizde içinden hiç beklemediğiniz damarlar çıkabiliyor. Bizi diğer firmalardan ayıran diğer özelliğimiz de, bu uyum için fire sarfiyatından kaçınmamaktır.

Turizm, otel ve nitelikli üst yapı yatırımlarında anahtar teslimi veya butik işler yapmaya devam etmek ve müşteri yelpazemizi genişletmek istiyoruz. Bu doğrultuda ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. 2010 Verona Marble Fuarı bu sene katılımcısı olacağımız uluslararası, ülkemizi ve şirketimizi çok özel ürünlerde temsil edecek bir olanak sağlayacak.

Bununla beraber Dubai’de Rixos Royal Otel, Zabeel Saray’da birkaç Firma ortak açacağımız showroom mağazamız da Eylül ayından itibaren hayata geçecek diğer projemiz.

Doğal taşta dünyanın en büyük rezervlerinden biri olan ülkemizin doğru destek, yönlendirme, tanıtım yapılmasını; meslek liselerinde veya üniversitelerde bu meslek kolu ile ilgili bölüm veya fakülte olmasını doğru buluyoruz. 

Devletimizin verdiği destek için teşekkür ediyor, ancak daha çok yakınımızda olmasını istediğimizi söyleme gereği duyuyoruz. Türk iş dünyası insanları olarak dünyada daha aktif bir yerimizin olmasını diliyoruz. Ülkemizde işsizlik oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen, sektörümüz içinde yetişmiş makine ustası, montaj ustası (Özellikle cami üniteleri özel bilgi istemektedir.) ve zanaatkar bulmakta oldukça zorlanmaktayız.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın